درباره رسانه روزگار

رسانه «روزگار» که با نشانی اینترنتی (ROUZEGARONLINE.IR) شناخته می‌شود، با دریافت مجوز از هیأت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت خود را آغاز کرده است.

این رسانه بر اساس تحقیقات، مطالعات و بررسی‎‌های گسترده‌ای طراحی شده و فعالیت خود را شروع کرده‌است. برپایه تحقیقات اشاره شده، در روزگار فعلی ما رسانه‌ها از شکل و شمایل پیشین خود به شکل و ساختارهای تازه و خلاقانه‌ای تغییر یافته‌اند وبه مدد فن‌آوری ارتباطات و ابزارهای پیام‌رسانی نوین، روزبه‌روز بر سرعت، کیفیت، دقت و گستردگی، کیفیت و نفوذ خود افزوده‌اند.

بر همین پایه رسانه «روزگار» خط مشی خود را بر سکوهای چندگانه‌ای قرارداده است که عبارتند از:

1-       همراهی مخاطبان و کاربران

همراهی مخاطبان و کاربران در دو شکل راهنمای ما در تولید و عرضه محتوا و پیش‌برد فعالیت رسانه «روزگار» خواهد بود. نخست این که بر پایه فرصت‌هایی که فن‌آوری ارتباطات در اختیار ما قرار می‌دهد از طریق مراقبت و بررسی سلیقه شماُ میزان دقت و تأمل شما بر روی هر مطلبی که آن  را می‌بینیدُ نسبت به آن واکنش نشان می‌دهیدُ آن را دوست می‌دارید و نظرتان را در باره آن ابراز می‌کنیدُ محتوای تولید شده توسط همکاران ما در رسانه «روزگار» را برای کسان دیگر از دوستان و بستگان و یا هر شخص دیگری ارسال می‌کنید، همه و همه راهنمای ما در تولید و ارائه محتواهای بعدی خواهد بود. بنا براین از شما انتظار داریم با محتواهای تولید شده برای خودتان فعالانه ومسئولانه برخورد کنید. اگر آن را می‌پسندید ابراز کنید و اگر انتقادی به آن دارید حتما به ما منتقل کنید. دیدگاه خودتان را در زیر هر پیام ابراز کنید و به طور خلاصه فعالانه با دست‌اندرکاران این رسانه تعاممل داشته باشید.

شکل دیگر همراهی شما مخاطبان و کاربران ارجمند با رسانه خودتان؛ ارتباط مستقیم تک تک شما با همه کاربران رسانه «روزگار» است. این امکان برای بهره‌گیری هیرچه بیش‌تر و ساده‌تر از دیدگاه‌ها و نظرات شما در سایت پایگاه خبری روزگار آنلاین فراهم شده است تا شما هم بتوانید هم‌چون یک پدیدآورنده محتوا و یا خبرنگار و گزارشگر مطالبُ، دیدگاه‌ها و نظرات خود و یا هر کسی را که به او اعتماد دارید و انتشار نظرات آنان و یا خبر اتفاقی را که در اطراف شما به وقوع پیوسته است را بدون واسطه و فوری با همه کاربران و مخاطبان رسانه «روزگار» در میان بگذارید. حتما این‌طور خواهد بود که شما مطالب تولیدی و ددیگاه و نظرات خودتان را برای ما ارسال می‌کنید و یا اگر مطلبی را از دیگران نقل می‌کنید حتما در باره آن نقد و نظر و دیدگاه خودتان را هم مطرح می‌کنید. این انتظار برای ایجاد تفاوت میان رسانه شماُ «روزگار» با شبکه‌های اجتماعی و  پیام رسان‌های گروهی است.

2-       قالب و شکل محتوا

بررسی‌ها و مطالعات اشاره‌شده حکایت از  اقبال گسترده در سطح جهان نسبت به قالب ودیديویی برای انتشار محتوای رسانه‌ای دارد. بر همین پایه رسانه «روزگار» هم بنا را بر این گذاشته است تا محتواهای تولیدی خود را با فرمت و در قالب برنامه‌های ویديویی به مخاطبان و کاربران خود عرضه کند. این شیوه ضمن ایجاد تمرکز بیشتر کاربران بر محتوای ارايه شده در زمان صرف شده برای دریافت پیام مورد نظر نیز صرفه‌جویی خوبی را ایجاد می‌کند و همین‌طور با بهره‌گیری از ابزارهایی مانند صداُ موسیقی و سایر دست‌آوردهای مرتبط با تولید ویدیو جذابیت و تأثیرگذاری پیام را هم تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهد.

همین طور هم برای شما کاربران عزیز این امکان فراهم خواهد بود تا پیام‌های خویش را برای سایر کاربران به صورت ویديویی آماده و منتشر کنید.

3-       سادگی در طراحی وب سایت

کارکنان رسانه «روزگار» در بخش فن‌آوری همواره در تلاش خواهند بود تا مراجعه شما به صفحه این رسانه در اینترنت اعم از آن که بر روی پلتفرم کامپیوترهای شخصی شامل رومیزی و لپ‌تاپ باشد و یا اگر از تبلت استفاده می‌کنید و یا حتی اگر برای دیدن محتوای رسانه «روزگار» از گوشی هوشمندتان بهره ‌می‌گیریدُ بتوانید با ساده‌ترین شکل و بدون نیاز به درگیر شدن با منوهای پیچیده و تودرتو و نامفهوم تازه‌ترین محتواهایی که توسط پدیدآورندگان این رسانه و یا کاربران ارجمند برای شما تدارک شده است را ببینید و از آن‌ها بهره بگیرید. بر همین اساس در زمان‌های بعد هم ممکن است تغییراتی بر پایه امکانات تازه‌تری که فن‌آوری برای ما و شما ایجاد می‌کند و یا بر اساس آن‌چه که از تجربه کاربری شما به ما منعکس خواهد شد، تغییراتی برای سازگاری هرچه بیشتر با سلیقه و آسایش شما در طراحی و شیوه کاربری سایت ایجاد خواهیم کرد.

4-       خط مشی حرفه‌ای و منشور اخلاقی

ما (مجموعه کارکنان و مدیران رسانه «روزگار») همواره تلاش خواهیم کرد تا با پایبندی به اصول اخلاق حرفه‌ای و مبانی مسئولیت اجتماعی خویش در مسیر تعالی جامعه پیرامون خویش گام برداریم. بر همین پایه منشور اخلاق حرفه‌ای و شهادت‌نامه‌ای مبنی بر تعهدات اجتماعی خویش فراهم کرده‌ایم که در صفحه ویژه‌ای که برای این امر اختصاص یافته‌است در دسترس شما است.

شما کاربر و مخاطب گرانقدر بر اساس محتوای این سند (که داوطلبانه از سوی همه مدیرانُ کارکنان و پدید آورندگانی که برای رسانه «روزگار» کار می‌کنند  محتوا ارائه می‌کنند، پذیرفته شده است) حق مطالبه اعمال این اصول و رفتار برپایه آن‌ را خواهید داشت.